Co oznacza opuchlizna pod oczami po wypiciu akoholu?

Witam zauważyłem że po każdym razie gdy wypije alkohol pojawia mi się tzw. malar bags. Opuchlizna ta zazwyczaj schodzi po 3 dniach a szybciej gdy pije zieloną herbatę czy przyjmuje tabletki hydrominum. Wydaje mi się że po każdym spożywaniu alkoholu występuje u mnie retencja wody na twarzy i malar bags. Czy to oznaka chorych nerek czy wątroby?

witam nie da się tego tak określić, proszę udać się do lekarza POZ i wykonać podstawowe badania laboratoryjne