Co oznacza pieczenie w zatoce po ekstrakcji zęba?

Jestem po zabiegu usuwania ósemki, przy którym otworzyła się zatoka (korzenie były bardzo wysoko). Mam założone szwy i za 3 dni idę je zdjąc jednak dziś w pracy zrobiłam bdzmyślnie ćwiczebie (jestem logopedą), w którym dmuchnęłam powietrze przy zamkniętych, zwartych wargach chcąc zademonstrować je dzuecku i powietrze przeleciało mi przez nos. Od tamtej pory czuję pieczenie w zatoce. Czy to coś niebezpiecznego? Czy Dziękuję za pomoc.

Przepływ powietrza przez nos w tym przypadku oznacza obecność przetoki ustno-zatokowej. Najlepiej w najbliższym czasie wstrzymać się od podobnych ćwiczeń i obserwować dalszy przebieg. Jeżeli dolegliwości będą nasilać się to warto udać się do lekarza, który usuwał ząb bądź do laryngologa.