Co oznacza plamienie krwią 2 tygodnie po okresie?

Witam bardzo serdecznie,
mam 29 lat urodziłam 2 dzieci. Mają teraz 9 i 7 lat. Występują u mnie dziwne objawy i nie ukrywam, że mnie niepokoją. Po raz pierwszy zdarzyło mi się to w zeszłym miesiącu. Teraz jest to drugi raz. Dokładnie 2 tygodnie po okresie mam spore plamienia krwi razem z upławami. W brzuchu czuję dziwny dyskomfort, jakbym miała gazy.
Dodam, że ta krew wypływa wtedy, kiedy oddaję mocz i jest z pochwy.
Miałam robioną cytologię w maju 2009 roku razem z badaniami krwi. Wyniki wyszły dobre. Robiono mi również rezonans magnetyczny całego ciała (ale z innego powodu) i również nic nie było.
Proszę mi napisać, co to może być?
Jestem bardzo zaniepokojona.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie postawię Pani diagnozy na podstawie tak krótkiego opisu. Mogę jedynie poradzić udanie się do lekarza ginekologa w celach diagnostycznych, jeżeli problem powtórzy się w kolejnym cyklu.
Przyczyn krwawienia w środku cyklu może być wiele, od zaburzeń hormonalnych, przez krwawienie towarzyszące owulacji do zmian chorobowych narządów rodnych, jak nadżerka szyjki macicy, mięśniaki, polipy czy torbiel jajnika.

Pozdrawiam serdecznie!