Co oznacza plamienie we wczesnej ciąży u 31-latki?

7 tydzien ciazy. 3 dni temu mocne krwawienie wraz z drobnymi skrzepami krwi, ból w dolnej części brzucha. Wizyta w szpitalu, na usg nie widać żadnych nie prawidłowosci, beta hcg 4500 wartość. Czym mogą być spowodowane te plamienia i ból brzucha? Na usg nie rozpoznano też żadnych krwiakow macicy. Przed wczoraj podano zastrzyk, który miał zwiększyć stężenie progesteronu i zatrzymać krwawienie, niema jednak wielkiej poprawy. Krwawienie nie jest tak mocne jak trzy dni temu jednak dalej utrzymują się plamienia w kolorze czerwonej krwi.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W przypadku ponownego nawrotu dolegliwości radziłbym ponownie udać się do szpitala.