Co oznacza pocenie się u dzieci?

Witam. Pytanie o 10 letniego chłopca. W dzien jak i w nocy podczas snu syn jest caly spocony a zimny jak lód. Jakie mogę wykonac dziecku badania. W dzień jak biega i sie spoci też jest lodowaty. Dziecko nie narzeka na nic jest pogodne. Duzo biega i uprawia sport siatkówke.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli oprócz ww. nie występują inne objawy ogólne takie jak gorączka, świąd ciała, zmęczenie, czy utrata masy ciała to nie ma powodów do większego niepokoju. Przy najbliższej okazji może pani udać się na wizytę do lekarza pediatry w celu zbadania. Z badań które warto by wykonać: morfologia krwi obwodowej z rozmazem ręcznym, OB/CRP. Pozwolą wykluczyć ewentualny przewlekły stan zapalny, czy zaburzenia hematologiczne.