Co oznacza podwyższenie poziomu potasu we krwi?

Witam dzisiaj robiłam elektrolity wyszedł mi podwyższony potas norma jes 5,10 a mi wyszedł 5,20 bardzo sie boje czy to bardzo groźne zażywam leki takie jak glucophage 750 x r bo mam cukier w górnych granicach i lekarz stwierdził ze mam insulinoodpornosc jak również euthyrox 75 i betaxolol proszę mi bardzo proszę o szybka odpowiedz jak również do jakiego konkretnie lekarza sie udać i czy z moim podwyższony potasem to już bardzo groźne czy mam być spokojna

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to niepokojący wynik. Może pani pić odpowiednią ilość płynów w postaci wody mineralnej i za jakiś czas powtórzyć badania w tym badanie stężenia kreatyniny w surowicy krwi oraz określenie GFR.