Co oznacza podwyższony poziom leukocytów u 27-latki?

Witam. Mam podwyższone leukocyty. Byłam dziś u lekarza z wynikami powiedziała że są ponad normę( 18000) i że mam się zgłosić za trzy miesiące na ponowne badania. Od jakiegoś czasu miewam również uderzenia gorąca. Chwilami czuję się jakbym opadla z sił, robi mi się słabo. Czy moze to mieć jakiś związek? Dodam że w ciąży na pewno nie jestem. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Istotna jest nie tylko ogólna liczba leukocytów ale tez rozmaz czyli skład odsetkowy poszczególnych podtypów leukocytów. Kolejna kwestia to czy hemoglobina i płytki są prawidłowe. Ważne też jest czy i kiedy była poprzednia morfologia i jaka była wtedy liczba leukocytów. Jeśli w poprzednich morfologiach była podwyższona i nie narosła obecnie gwałtownie to rzeczywiście kontrolna morfologia za 3 miesiące. Jeśli liczna leukocytów stopniowo narasta to konieczna konsultacja hematologa a przynajmniej doświadczonego internisty. Gwałtowne zmiany liczby leukocytów jeśli to nie jest w trakcie alko tuż po infekcji bakteryjnej wymagają pilnego działania - nie za 3 miesiące.