Co oznacza pogłębienie lordozy lędźwiowej, niewielka osteofitoza krawędzi trzonów?

Pogłębienie lordozy lędźwiowej, niewielka osteofitoza krawędzi trzonow. Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych na poziomach L3-L4,L4-L5 i L5-S1 z ich niejednorodną dehydratacją,relatywnie najbardziej nasiloną na poziomie L5-S1.Niewe

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane niewielkie zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne kręgosłupa lędźwiowego. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Zalecenia i ewentualne leczenie zależą głównie od występujących objawów. Jeśli nie ma pani żadnych dolegliwości nie ma pani większych powodów do niepokoju. Sugeruję wynik omówić ze swoim lekarzem prowadzącym.