Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza pojęcie "zaburzenia psychotyczne"?

Moja młodsza o 4 lata siostra zachowuje się inaczej, niż zwykle - ma urojenia, omamy, to wszystko dzieje się od 2 miesięcy. Chodzi do psychologa, była u psychiatry… Psychiatra stwierdził zaburzenia psychotyczne (co to są, takie zaburzenia?) oraz szpital. W rodzinie chorowało kilka osób na schizofrenię. Dziewczynka ma takie objawy jak silne omamy wzrokowe i słuchowe, wydaje się jej, że ktoś komentuje to co robi, śmieje się z niej, brak chęci do życia, próby samobójcze, agresywność, jest strasznie zamknięta w sobie. Co to może być za choroba?

ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam!
Zaburzenia psychotyczne charakteryzują się występowaniem omamów, urojeń, rozkojarzeniem itp. Cechą charakterystyczną jest również nieprawidłowe odbieranie rzeczywistości, np. dokonywanie niewłaściwych interpretacji na temat tego co dzieje się wokół niej.
Jeżeli u Twojej siostry zostały zdiagnozowane zaburzenia psychotyczne a dodatkowo istnieje obciążenie genetyczne (a świadczy o tym zachorowalność u innych osób w rodzinie) to warto, aby siostra poddała się wszelkim zaleceniom lekarskim. Farmakoterapia oraz psychoterapia powinny złagodzić omamy czy urojenia. Do zaburzeń psychotycznych zaliczana jest właśnie schizofrenia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy