Co oznacza polip na macicy?

witam zdiagnozowano u mnie polipa na macicy niebawem mam zabieg prosze o pare slow na ten temat serdecznie pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Polipy macicy to niewielkie fragmenty przerośniętej błony śluzowej. Najczęściej występujący polip uszypułowany przypomina guzik na nóżce. Polip bez szypuły to guzowata narośl na powierzchni błony śluzowej. Oba rodzaje polipów mogą rozwinąć się w niemal każdym miejscu naszego ciała. Polipy rozwijające się wewnątrz macicy to polipy endometrialne. Częściej mają je panie w okresie menopauzy. Można je wykryć tylko podczas USG przezpochwowego.