Co oznacza poniższy opis rezonansu wykonanego rok do artroskopii stawu skokowego?

Co oznacza poniższy opis rezonansu wykonanego rok do artroskopii stawu skokowego lewego z powodu oddzielającej martwicy chrzęsto-kostnej: "resztkowe zmiany obrzękowe szpiku kostnego bloczka kości skokowej po stronie przyśrodkowej z zaznaczoną dyskretną nierównością jego powierzchni. W badaniu w tym obszarze cechy ubytku chrząstki powierzchni stawowej o wymiarach około 4x6mm - zmiany najpewniej pozabiegowe nie w pełni wygojone. Resztkowe zmiany obrzękowe obejmują szpik kostny, główne w przyśrodkowej części bloczka kości skokowej i silniej są zaznaczone na pograniczu bloczka i wyrostka tylnego kości skokowej. Ogniskowe niewielkie, resztkowe zmiany obrzękowe szpiku kostnego widoczne są również w przynasadzie i nasadzie kości piszczelowej. W badaniu bez ewidentnych cech pogrubienia błony maziowej. Zaznaczone zmiany przeciążeniowe najpewniej w charakterze przewlekłym w zakresie więzadła trójgraniastego. Zatarcie struktury więzadła strzałkowo-skokowego przedniego. obraz może odpowiadać nie w pełni wygojonym zmianom pourazowym lub o charakterze przewlekłym. Niewielkie zmiany przeciążeniowe więzadła strzałkowego-skokowego tylnego. Więzadła strzałkowo-piętowe w normie. Niewielka strefa zmian obrzękowych tkanki podskórnej w okolicy kostki bocznej. Miejscowe zmiany obrzękowe szpiku kostnego kości piętowej w sąsiedztwie stawu piętowo-sześciennego. "

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Powyższy obraz należy interpretować jedynie w oparciu o poprzednie wyniki.