Co oznacza popuszczanie kału u dzieci?

Witam.. proszę o pomoc mam 13 letniego synka.. od dłuższego czasu popuszcza kal, mówi ze nie czuje albo że boli jak chce zrobić.. nie wiem co mam zrobić jestem bezradna.. proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy, które Pani podaje, wskazują za zaparcia czynnościowe. Najszybszym, prostym badaniem potwierdzającym to podejrzenie jest badanie per rectum - obecność zalegających, gliniastych mas w bańce odbytnicy nie pozostawia wątpliwości co do rozpoznania zaparcia czynnościowego. Badanie takie może przeprowadzić pediatra zajmujący się na co dzień dzieckiem lub chirurg.