Co oznacza powiększanie się brzucha?

Stale rosnący brzuch: co jest zemna nie tak ? Witam. Jestem dość młoda osoba mam 24 lata jestem dosc wysokim gosciem mam 187 wzrostu. Moja waga to coś około 76 kg wiec dosc malo na ten wzrost Moj problem jest taki ze caly czas rosnie mi brzuch :( ( nie chodzi ze całe ciało a tylko brzuch ) Staram sie ograniczać: cole,slodycze i inne słodziki Co może byc tego skutkiem ?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i ewentualnie pokierowania dalszą diagnostyką. Istotne jest odróżnienie czy np. dochodzi u pana do zwiększenia objętości tkanki tłuszczowej (i przyrostu masy ciała), czy jest to może spowodowane patologią w obrębie jamy brzusznej lub chorobą ogólnoustrojową.