Co oznacza powiększenie brzucha po jednej stronie?

Witam. Mam 23 lata i ostatnio zauważyłam, że po prawej stronie mam powiększony brzuch, jest spuchnięty i twardy na wysokości pępka. Miałam wycięty wyrostek, pół roku temu stwierdzone stłuszczenie wątroby i naczyniaka który ma 1 cm. Ostatnio byłam na ostrym dyżurze bo miałam nudności i bóle, jednak po badaniu moczu i krwi i badaniu brzucha palcami (?) Lekarz stwierdził że to tylko infekcja. Czy w takim wypadku powinnam się martwić ? Dodam, że wyprozniam się raz dziennie i prawie wogole nie mam gazów.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro lekarz nie wyczuł żadnej zmiany w brzuchu, najpewniej nie ma powodu do niepokoju. Mogła Pani wyczuwać po prostu pętle jelitowe na wysokości pępka.