Co oznacza powiększenie migdała?

Witam.Zauwazylem ,ze mam znacznie powiększony lewy migdal w gardle nie wiem od jak dawna zauwazylem to 2 dni temu obecnie brak jakichkolwiek dodatkowych objawow nie przechodziłem tez zadnego stanu zapalnego gardla.Dodam ze rok temu przechodziłem nawracajaca kandydozę jezyka .Migdal nie boli nie jest czerwony jedynie zauwazylem jedna mala biala kropke ale to raczej od jedzenia.Czy sa powody do niepokoju??

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym i CRP, a następnie skonsultować się z lekarzem laryngologiem. Konieczne jest odpowiednie różnicowanie jednostronnego powiększenia migdałka, ale wymaga to badania fizykalnego i poszerzenia wywiadu.