Co oznacza powiększenie węzłów chłonnych i wysypka?

Witam! Mam znacznie powiększone węzły chłonne (szczególnie jeden na szyi), bardzo ciężko mi się oddycha i przełyka ślinę, mam lekki katar i okropny kaszel, a na całym ciele (od stóp do głów- nawet na uszach, twarzy) pojawiła się obfita wysypka. najpierw była tylko w postaci wypukłych punktów na całym ciele (piątek rano- 8.03.2019.), w sobotę pojawiło się tego więcej, ale dziś (niedziela 10.03.2019.) wysypka stała się czerwona, niektóre z krostek się powiększyły, a temu wszystkiemu towarzyszy pieczenie. Nie mam pojęcia co to może być i czym może być spowodowane. czy jakimś czynnikiem wewnętrznym, czy zewnętrznym? Nie wiem, czy to może mieć z tym jakiś związek, ale wymienię kilka sytuacji, które były da mnie niecodzienne i miały miejsce przed pojawieniem się dolegliwości: 1. Czwartek (rano) w toalecie szkolnej sprzątaczka czyściła rury kretem, a ja przypadkowo weszłam i wzięłam dość głeboki oddech tych oparów po czym zabolalo mnie gardlo. 2. W ten sam dzień wieczorem umyłam się innym żelem pod prysznic niż zazwyczaj. W piątek obudziłam się ze swędzącą szyją i bólem gardła. Powiększone węzły chłonne pojawiły się dopiero w sobotę. Myślę, że warto wspomnieć iż w piątek wieczorem trochę zmarzłam (ale wtedy już miałam wysypkę i ból gardła), lecz teraz to się nasiliło. Proszę o pomoc, ponieważ nie ma m pojęcia, czy muszę interweniować, czy przeczekać i skąd takie objawy. Z GÓRY DZIĘKUJĘ! PRAGNĘ UAKTUALNIĆ OPIS OBJAWÓW. Dziś (11.03.2019) wysypka znacznie sie powiekszyla, poczerwieniała jeszcze bardziej. Na gardle pojawiły się duże białe krosty, z dziurki w uchu zaczęła mi cieknąć gęsta ropa i kaszel oraz ból płuc się nasilił. Czuję się naprawdę coraz gorzej. Byłam u lekarza, ale ten zawołał pielęgniarki, aone razem z nim się zdziwiły i nie wiedziały co mi jest.

Szanowna Pani, być może jest to jakaś choroba zakaźna. Niestety bez badania nie jestem w stanie pomóc