Co oznacza powiększenie węzłów chłonnych szyi u 31-latka?

USG Węzłów chłonnych szyi: Po prawej stronie liczne powiększone węzły chłonne szyjne. Największy na wyskości kości gnykowej o wym ok. 40x14mm hipoechogeniczny, bez widocznej wnęki, o gładkim obrysie i wzmożonym unaczynnieniu, pozostałe węzły szujne o wym. do ok. 19x9mm. Po lewej stronie węzły szyjne o prawidłowej morfologii do ok 13x8mm. Węzły grupy I, V, VI niepatologiczne. Węzły chłonne mam powiększone od kąd pamiętam, w dzieciństwie miałem pobierane wezły z lewej strony do badania nic nie wykazało... Przekazali tylko żeby kontrolować.

Lek. Paweł Szadkowski

W celu interpretacji należy zgłosić się do lekarza prowadzącego, ponieważ wynik należy zestawić z innymi badaniami oraz pana obrazem klinicznym. Może się pan udać również na konsultację do hematologa.