Co oznacza powiększenie węzłów chłonnych u małego dziecka?

Dzien dobry mojemu 2 letniemu synowi powiekszyly sie wezly chlonne na szyji zrobilismy badania krwi i wyszlo limfoyty % 62 w rozmazie 72 reszta wynikow w normie ob 4 crp 0.25 co oznacza poziom limfocytow i jakie badania wykonac dziecko nie chorował w przeciagu pol roku

Lek. Paweł Szadkowski

Dwuletnie dziecko zawsze ma przewagę limfocytów. Aby dokładnie ocenić wynik, musiałby Pan podać cały rozmaz leukocytów.