Co oznacza powiększony, bolący jajnik?

Witam. Na wizycie ginekologicznej moj ginekolog stwierdził ,ze mam znacznie powiększony lewy jajnik ,kazał odstawić mi antykoncepcję porobić badania i przyjść do kontroli po najbliższej miesiączce. Niestety miesiączka nie pojawiła się chociaż powinna juz jakiś czas temu ,ze względu na antybiotykoterapie nie wykonałam również badań aby nie byle mylne wyniki. Dodam ,ze moje jajniki są pokryte licznymi torbielami ponieważ od dawna mam zespół policystycznych jajników przez co wielokrotnie byłam już w szpitalu ponieważ torbiele rosły do dużych rozmiarów a nawet pękały. Mam dwoje dzieci urodzonych poprzez CC. Ostatnio niepokoi mnie rwący ból przy kasłaniu i gwałtownych ruchach zlokalizowany w miejscu powiększonego jajnika. Jakiś czas temu miałam również plamienia między miesiączkowe i po stosunku. Mam serdecznie dość problemow ginekologicznych i chciałabym się dowiedzieć co oznacza taki powiększony bolący jajnik ponieważ nie wiem czy z powodu bólu nie powinnam zgłosić się do ginekologa wcześniej niz po miesiączce ,która nie wiem kiedy nastąpi gdyż jak pisałam nie zażywam antykoncepcji a bez niej moje cykle miesiączkowe potrafią być bardzo mocno rozregulowane. Pozdrawiam

Szanowna Pani, niestety nie potrafię pomóc bez badania i zaznajomienia się z dokumentacją medyczną. Jeżeli ból stale Pani dokucza to proponuję szybciej udać się do lekarza. Pozdrawiam