Co oznacza poziom antyTPO w zagrożonej ciąży?

WITAM! MAM 33 lata i jestem w 10 tyg. zagrożonej ciąży (krwiak, odklejenie kosmówki)Leczę się na niedoczynność tarczycy od kilku lat, natomiast pięć lat temu po porodzie stwierdzono u mnie hashimoto. Teraz zrobiłam badanie anty TPO i wynik jest 120iU/ml. biorę euthyrox 50. Czy mam powód do niepokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Sam poziom przeciwciał o niczym nie świadczy. Ważniejszy jest poziom hormonów tarczycy.