Co oznacza poziom cukru w 27-tygodniu ciąży?

Dzień dobry, jestem w 27 tygodniu ciąży. Wykryto u mnie cukrzycę ciążową. Stosuje dietę oraz mierze poziom cukru we krwi 6 razy dziennie. Bardzo proszę o informację z czego wynika fakt iż rano mierząc poziom cukru glukometr pokazuje przykładowo wskaźnik cukru 87 a po chwili przy drugim nakłuciu 93...i który wynik brać za prawidłowy. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety ręczne glukometry nie są urządzeniami bardzo dokładnymi i wyniki nieznacznie mogą różnić się między sobą. Natomiast wynik 87 jest w normie, a 93 tylko nieznacznie powyżej, więc nie ma powodu do niepokoju. Proszę zapisywać oba wyniki. Dopóki one znacznie nie odbiegają od normy, nie należy się tym przejmować.