Co oznacza poziom cukru w 28 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 28 tyg ciąży cukier na czczo - 93 po obciążeniu glukoza 75 g po 1h- 174 po 2h- 81. Proszę o interpretację czy wszystko jest w normach i czy mam się martwić czy nie?? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik na czczo odbiega od normy - cukrzycę ciążową możemy rozpoznać od wartość 92 na czczo. Z wynikami proszę się udać do lekarza prowadzącego ciążę - najprawdopodobniej zaleci kontrolę glikemii.