Co oznacza poziom żelaza 3,9 umol/l?

Poziom żelaza 3,9 umol/l , ferrytyna 5 ng/ml co może oznaczac, czy zrobić jakieś dodatkowe badania

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała pani normy laboratorium, ale takie wyniki mogą świadczyć o niedoborze żelaza w orgazmie i wymagać odpowiedniego leczenia. Interpretacja powinna być zestawiona z wynikiem morfologii krwi oraz pani stanem klinicznym. Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.