Co oznacza prawidłowy poziom sygnału z trzonów kręgów szyjnych?

witam prosze oco chodzi w tym opisie co znacza te zagadnienia. Opis badania: Badanie MR wykonano w obrazach T1, T2-zależnych i STIR w płaszczyźnie strzałkowej, T2-zależnych w płaszczyźnie poprzecznej i czołowej. Ustawienie kręgosłupa zachowane. Prawidłowy poziom sygnału z trzonów kręgów szyjnych. W obrazach T2-zależnych umiarkowane obniżenie sygnału z tarczy C4/C5 i C5/C6 jako wynik zmian dehydratacjach. Na poziomach tych obecne niewielkie uwypuklenia tylnych krawędzi tarcz międzykręgowych modelujące worek oponowy.. Wysokość tarcz międzykręgowych prawidłowa. Szerokość kanału kręgowego w odcinku szyjnym prawidłowa. Prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykręgowych. Nie stwierdza się cech MR wypadania jądra galaretowatego w odcinku szyjnym kręgosłupa. W obrębie rdzenia szyjnego na poziomie C2 widoczne owalne, dobrze ograniczone ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T2-zaleznych i STIR o wymiarach 11mm x 4.5mm. wskazujące na obecność zmiany demielinizacyjnej

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania obrazowego świadczy o zmianach zwyrodnieniowych (chorobie krążków międzykęgowych) w obrębie kręgosłupa szyjnego, ale nie sposób dokonać interpretacji badania bez zestawienia go z pana obrazem klinicznym (objawami). Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Sugeruję udać się do neurologa lub lekarza prowadzącego.