Co oznacza problemy z oddawaniem moczu i zaczerwienione wargi sromowe u dziecka?

Witam. Moja 2,5 letnia coreczka od dwóch dni załatwia się na sedes. Dziś wieczorem zaczęła strasznie płakać i mówić, że ja boli na dole. Podałam jej nurofen, lecz przez ten czas cała spocona wolała, że nie może siku. W końcu, gdy nasikala, zresztą bardzo dużo, tak jakby jej ulzylo i od razu zasnęła. Dodam, że wargi sromowe miała zaczerwienione.

Witam, objawy te mogą oznaczać zakażenie układu moczowego. Proponuję wykonać badanie ogólne moczu plus ewentualnie posiew moczu z antybiogramem i z wynikiem udać się do swojego Lekarza Rodzinnego lub Pediatry.
Mocz na w/w pobiera się w warunkach jak najbardziej sterylnych tzn.: wpierw należy dokładnie umyć krocze wodą z mydłem, osuszyć delikatnie jednorazowym papierem, następnie pobrać próbkę moczu ze środkowego strumienia do jałowego pojemniczka kupionego w aptece i jak najszybciej zanieść do najbliższego laboratorium.
Pozdrawiam.