Co oznacza przycienienie prawej zatoki przeponowo-osierdziowej zrostowe?

Witam chciała bym dowiedzieć co oznacza opis RTG mojej mamy.Moja mama ma 60lat i boje się ze to cos poważnego wizytę ma dopiero za 2tyg a ta niepewność mnie wykończy proszę o pomoc i interpretacje postawione sa znaki zapytania dlaczego ?? Kopuły przepony ustawiono prawidłowo. Jamy opłucnowe bez cech płynu. Przycienienie prawej zatoki przeponowo-osierdziowej zrostowe?. zgrubienia opłucnej w obu szczytach płucnych. Krągły miekkotkankowy cień wiel. 7mm w rzucie pogranicza lewego środkowego i dolnego wyrzutowany pozapłucny ?do porównania z wcześniej wykonanym zdjęciem poza tym pola płucne bez zgęszczeń rysunek naczyniowy płuc w normie sylwetka serca i dużych naczyń w normie wieku

Lek. Paweł Szadkowski

Znaki zapytania oznaczają, że lekarz radiolog nie mógł jednoznacznie określić czy 'przycienienie prawej zatoki przeponowo-osierdziowej' powstało w wyniku zrostów. Tak jak radiolog, ja również nie jestem w stanie określić co jest wynikiem zmian ponieważ niezbędne jest zestawienie wyniku badania obrazowego ze stanem klinicznym (objawami) Pani mamy.