Co oznacza pulsowanie zęba po urazie?

Dzień dobry. 5 dni temu dostałem z główki w górną lewą jedynkę. Nie zmieniła ona położenia ale delikatnie się ruszała. 3 dni temu byłem w gabinecie stom. Pani dla bezpieczeństwa założyła szynę, zrobiła mi też rtg, ząb nie pękniety,nerwy chyba też ok, jednak pomiędzy nimi zobaczyła plamkę- mówiła że jak nie zniknie w ciągu 7dni to może to oznaczać leczenie kanałowe. Mówiła że źle jak będę czuć pulsowanie, a ja delikatnie czuje ale mnie nie boli. Czy to wina obrzęku czy uszkodzonego nerwu/miazgi?

Lek. Tomasz Budlewski

W tym momencie nie można tego przewidzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa ponownie

Musi minąć trochę czasu po urazie, aby ząb prawidłowo reagował przyczyną jest obrzęk i stłuczenie pęczka naczyniowo-nerwowego zęba. Pani doktor będzie badała reakcję zęba na wizycie kontrolnej.