Co oznacza ropa na migdałkach?

W przeszłości często chorowałam na anginy ropne przez co teraz w moich migdałkach pozostały krypty. Od dwóch dni na migdałkach pojawiła się ropa jak przy anginie, jednak nie odczuwam przy tym zadnego bólu oraz innych dolegliwości. Czy powinnam udać się do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

W kryptach migdałków podniebiennych mogą czasem gromadzić się grudki komórek odpornościowych przypominając ropę. Jeśli nie ma pani żadnych innych objawów (ból, zaczerwienienie, powiększenie migdałków, podwyższona temperatura ciała, powiększone węzły chłonne itp.) to nie jest to raczej nic niepokojącego, ale w razie nieustępowania zmiany przez dłuższy czas może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.