Co oznacza rozpoznanie gruczolakoraka?

Rozpoznanie gruczolakorak G2 , pT3N2bMX ( LN 8/17), Astlera - Coller C2 . W granicach cięcia utkania raka nie stwierdza się (Excisio completa) . Proszę o odpowiedź co to oznacza i jakie są rokowania . Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Gruczolakorak to nowotwór złośliwy. G2 oznacza stopień złośliwości. Kolejne pT3N2bMX oznacza stopień zaawansowania i wskazuje na obecność węzłów chłonnych, które są objęte procesem nowotworowym. Astlera - Coller C2 oznacza, że 5-cio letnie przeżycie wynosi około 25%. Z wynikiem proszę się udać do lekarza onkologa, który zaplanuje dalsze leczenie.