Co oznacza silne krwawienie z nosa?

Witam, pytanie dotyczy zdrowia ogólnego, tzn co jakiś czas (czasem 2 razy w tygoddniu czasem raz na 2 miesiące) mam krwawienie z nosa a czasem posmak krwii w przełyku(plując ślina jest normalnego koloru), bedąc 11 latkiem dostałem mocno piłką w twarz a krwotok był bardzo obfity, zrobiłem badania ogólne (na mocz) które wykazały że wszystko jest w normie, mam 21 lat i zastanawiam się jakie badania powinienem zrobić żeby rozwiązać problem.

Lek. Paweł Szadkowski

Uważam, że konieczna jest konsultacja i badanie laryngologiczne. Najczęstszą przyczyną krawanienia jest krwawienie ze splotu Kiesselbacha, który u Pana może być zbyt odsłonięty. Ważnym badaniem jest również wartość ciśnienia tętniczego oraz badanie układu krzepnięcia. Natomiast decyzje co do przeprowadzenia ewentualnych badań musi podjąć laryngolog na podstawie badana klinicznego.