Co oznacza silny ból gardła po anginie?

Dzień dobry. Na początku października zachorowałem na anginę - dostałem Ospen 1500, ból szybko minął, brałem go 10 dni. Tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii angina wróciła (jest duża szansa, że przez kontakt z nosicielem). Zgłosiłem się ponownie do lekarza, zrobiono mi wymaz. Były obecne paciorkowce, tym razem dostałem Duracef (Cefadroksyl) na 10 dni. Dziś mija 9 dzień brania Duracefu, a nadal migdałki są napuchnięte i istnieje stan zapalny. Czy jest możliwość, że lepiej na mnie działa penicylina fenoksymetylowa niż cefadroksyl? Dodam, że po ospenie gardło bardzo szybko wróciło do normy. Po Duracefie zdecydowanie dłużej. Byłem u lekarza w 9 dni antybiotykoterapii Duracef'em. Jutro robię posiew gardła i wtedy zobaczymy co siedzi dokładnie w gardle i jaki antybiotyk ewentualnie zastosować. Mononukleozę wykluczyliśmy - oprócz bólu gardła i powiększonych migdałów, brak innych objawów.

witam w przypadku anginy antybiotykiem z wyboru jest Ospen, aczkolwiek jeżeli już Pan go przyjmował w niedalekiej przeszłości to prawidłowo został włączony cefadroksyl, można rozważyć zmianę antybiotyku