Co oznacza śluz i krew z odbytu?

witam. W wieku około 16 lat zdarzyło mi się po raz pierwszy, że podczas wypróżniania zauważyłam w toalecie dużą ilość świeżej krwi. Powtarzało się to przez około tydzień po czym ustąpiło i wystąpiło następnym razem po około myśle pół roku. Od tamtej pory bardzo rzadko bo około 3-4 razy w roku sytuacja się powtarza. Towarzyszy mi przy tym niestrawność, odbijanie, problemy gastryczne ale muszę również dodać ze kilka dni wcześniej podczas wypróżniania czuje ogromny ból, po czym jest również pieczenie odbytu. W chwili obecnej sytuacja się znowu powtórzyła i przy podcieraniu się zauważyłam śluz. Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną krwawienia z dolnego odc. przewodu pokarmowego są guzki krwawnicze, czyli tzw hemoroidy. Proszę się udać do lekarza, wykonać podstawowe badania, jak morfologia krwi, by ocenić, czy krwawienie nie jest w żaden sposób przewlekłe. Lekarz Panią zbada lub skieruje do chirurga/proktologa.