Co oznacza suchy kaszel i bóle w klatce piersiowej?

Objawy: ból gardła od tygodnia, zaczerwienione, suchość, łaskotanie, suchy kaszel od okolo trzech dni, odchrząkiwanie flegmy, pierwszy dzien bolu w okolicy klatki piersiowej. Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Czy ból w klatce moze byc spowodowany upierdliwym kaszlem? Dodam ze jestem alergikiem Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i oceny pani stanu klinicznego. Pani objawy mogą być wywołane zakażeniem dolnych dróg oddechowych i wymagają oceny. Jest to jednak najpewniej niegroźne zakażenie wirusowe.