Co oznacza świąd skóry okolicy odbytu?

Mam 20 lat i od dłuższego czasu borykam się z problemem w okolicy odbytu. Skóra wokół niego jest czerwona i swędzi, czasami skóra się łuszczy w tym miejscu. Dodatkowo na pośladkach pojawiły się małe czerwone wypryski. Co to może być i jak to wyleczyć? Dodam że maść clotrimazolum pomaga ale tylko na chwilę :/

Lek. Paweł Szadkowski

Świąd okolicy odbytu może być związany z obencnością przetoki, szczeliny odbytu, hemoroidami, ale też nieprawidłowa higiena tej okolicy, infekcja grzybicza, czy pasożytnicza. Najlepiej byłoby udać się do lekarza, aby wykluczyć te przyczyny.