Co oznacza świąd tego znamienia?

Czy coś poważnego jest ze mną? Często swędzi mnie skóra obok i w obrębie małej brązowej plamki 3mm (znamienie). Jest ona płaska, była ciut jaśniejsza, ale ściemiała i ciut powiększyła się i zaokrąglała. Taka kropka.  Nie wiem jak powstała bo to jest obok skronia. Nie tylko tam mnie swędzi, ale w też w innych miejscach twarzy( policzki,  czoło,  podbródek, nad wargami, brwi, uszy) i na głowy, ale nie na raz. Najczęściej swędzi właśnie tam. Byłam u dermatologa w styczniu na kontroli i w tam tym roku w listopadzie, ale nic nie stwierdził. Mam za rok na kontrol się zgłosić. Musiała pokazać lekarzowi tą plamę bo nie zauważył tego.  Najczęściej swędzi rano lub wieczorem, w dzień rzadziej chociaż wczoraj mnie swędziało praktycznie cała twarz z głową. Mam chyba uszkodzone bariery hydrolipidowa.  Codziennie myję się pod prysznicem i codziennie myję włosy. Mam przetłuszczająca się włosy.  Czy mam się martwić i niepokoić? Czy coś złego jest? Urodziłam się jesienią.  Jestem szatynka o niebieskich oczach po babci. Nikt w rodzinie nie chorował na czerniaka.  Z góry dziękuję za szczegółową odpowiedź.

Witam,

jeśli dermatolog na wizycie wykonał badanie dermatoskopia która pozwala na wykluczenie takich zmian niemelanocytowych, jak brodawki łojotokowe, barwnikowy rak podstawnokomórkowy oraz zmiany pochodzenia naczyniowego to wskazaniem będzie według wskazań lekarza prowadzącego konsultacje.

Zalecał bym konsultacje stacjonarną do alergologa który po zapoznaniu się z konsultacją dermatologa wykona dokładne badanie i zleci odpowiednią diagnostykę aby wykluczyć lub potwierdzić np alergię.

Pozdrawiam