Co oznacza świeża krew podczas wypróżniania?

Witam, Mam 20 lat, prowadzę stosunkowo zdrowy tryb życia - ćwiczę kilka razy w tygodniu, piję dużą ilość płynów, moja dieta jest raczej zdrowa (głownie warzywa, owoce, makarony i ryby, rzadko jem mięso). Jakiś czas temu przy wypróżnianiu czuć było ból, a potem swędzenie odbytu, które ustępowało po kilkunastu minutach. Następnie przy podcieraniu widoczna była krew, przez kilka kolejnych razy. Potem problem zniknął, ostatni znowu powrócił, ostatnim razem krwi było stosunkowo dużo, była świeża. Czekam obecnie na wizytę u lekarza, ale chcę uspokoić swoje obawy.

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to guzki krwawnicze, czyli tzw. hemoroidy. Proszę spokojnie poczekać na wizytę.