Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza systematyczny spadek białych krwinek?

Witam serdecznie mam prośbę .moja córka lat 32 robiąc badania krwi przez 2 lata spadają jej białe krwinki kiedyś miała 4.5 potem .2 potem 4 a teraz robiła i ma 3.8 , czesto choruje na na zatoki i przeziębienia. chciałabym wiedzieć .od czego zacząć ? do jakiego lekarza powinna się zgłosić ? co należało teraz zacząć robić jakie badania ? jakie leki powinna zacząć brać ?
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Mam spadek białych krwinek niewiele nam mówi, tym bardziej, że ten spadek jest niewielki (3,8). Istotniejsza jest ocena rozmazu i poszczególnych frakcji leukocytów. Z wynikiem morfologii z rozmazem należy się w pierwszej kolejności udać do do lekarza rodzinnego, który oceni wszystkie wyniki i zadecyduje o dalszej ewentualnej diagnostyce. Obniżona ilość leukocytów może powodować gorszą odporność, ale na podstawie podanych przez Panią informacji nie da się tego określić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy