Co oznacza sztywnienie karku i złe samopoczucie?

Witam. Mam pytanie do jakiegoś lekarza, chyba głównie psychiatry.. Ostatnimi dniami bardzo źle się czuję. W tamtym roku przydarzyło mi się kilka mocno stresowych sytuacji, co poskutkowało "napadem paniki" , nie wiem jak to inaczej nazwać, serce mi łomotało, nie mogłam zaczerpnąć oddechu i wszystko mi się trzęsło. Po interwencji pogotowia, wszystko jakby minęło,(dano mi skierowanie na badania krwi, ekg itp, wszystko wyszło w normie) ale ja dalej zdawałam sobie sprawę, że to nie mógł być jednorazowy wybryk. Od tamtej pory zdarzają mi się sytuacje złego samopoczucia- objawów jst mnóstwo: sztywnieje mi kark i szyja, wszystko mnie boli, tak samo czuję "ciężar" na klatce piersiowej, cała się trzęsę, ostatnio dodatkowo nie mam apetytu i czuję osłabienie, zawroty głowy i mroczki przed oczami. Często boli mnie głowa (z przodu czoło jak i z tyłu). Dodam, że mam niskie ciśnienie. Myślę, że to jakaś choroba na tle nerwowym, ale chciałabym się upewnić, zanim udam sie do lekarza i czy w ogóle się udam. Bliskie mi osoby w rodzinie chorują na choroby psychiczne, m.in nerwica. Zastanawiam się, czy mogłam to w jakiś sposób odziedziczyć i czy te wszystkie objawy mogą być z tym związane... Bardzo proszę o pomoc, nie ukrywam, że się boję.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i zlecenia ewentualnie niezbędnych badań diagnostycznych. Pomoże to wykluczyć ewentualną przyczynę internistyczną. Proszę się nie martwić ponieważ jest pani osobą młodą i prawdopodobieństwo większości chorób populacyjnych jest u pani niskie. Oprócz tego myślę, że warto wybrać się do lekarza psychiatry, który może będzie mógł pani pomóc.