Co oznacza szybki spadek wagi u młodego człowieka?

Witam, jestem nastolatkiem. Od miesiąca regularnie 4 razy w tygodniu chodzę na siłownie. Zależy mi jednak na szybkiej utracie wagi, a w tym celu chciałbym chodzić codziennie. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że po zbyt szybkiej utracie wagi zostaje obwisła skóra. Czy biorąc pod uwagę utratę poprzez aktywność fizyczną, to czy mam się czego obawiać w przypadku codziennego chodzenia na siłownie? Dodam, że nie jest to dla mnie żaden problem, nie czuje także potrzeby przerw między treningami, dlatego pytam.

Lek. Paweł Szadkowski

Duża szybka utrata masy ciała może spowodować nie tylko zwisanie nadmiaru skóry, ale również zaburzenia metaboliczne. Sugeruję cierpliwie i stopniowe redukowanie nadmiaru wagi, w oparciu również o zbilansowaną dietę.