Co oznacza szybki wzrost poziomu kalprotektyny?

Witam chciałbym się dowiedzieć dlaczego poziom kalprotektyny wykonany w polsce wynosil 7,61 ug/g a po miesiącu wykonałem ten sam test w uk i wynosł 70 czy to oznacza szybki rozwoj choroby?z gory dziekuje za odpowiedz!

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał pan jednostek drugiego badania. Zakładając, że są takie same - pewne różnice mogą wynikać z różnic laboratoryjnych, ale taki wzrost koresponduje najpewniej ze wzrostem stanu zapalnego w jelicie (lub świadczy o innej patologii). W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem.