Co oznacza taka krew i skrzepy podczas wypróżniania?

witam serdecznie od dłuższego czasu załatwiam się krwia ( wyproznianie) z dużą ilością skrzepów ..czy moglby Pan/Pani doktor doradzić co robić
KOBIETA, 35 LAT 11 miesięcy temu

Witam.

Opisany objaw może być powodem hemoroidy odbytu lub nowotwory jelita grubego lub uchyłki aby wykluczyć wskazana konsultacja do lekarza pierwszego kontaktu który wykona badanie fizykalne i zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną i obrazową oraz zlecić badanie kolonoskopia lub konsultacje do specjalisty gastrologa.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się do swojego lekarza pierwszego kontaktu który zleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam