Co oznacza taka plama na szyi?

Witam, na skórze mojej babi na szyi, okolo 5 miesięcy temu, pojawiła sie dziwna plama wielkości monety dosłownie 10 groszowej, nie była zauważalna czy odczuwalna, wraz z czasem jest większa oraz piecze i swędzi i zmienia kolory z jaśniejszego na ciemniejszy. jest aktualnie wielkości połowy dłoni, i chciałbym się zapytać co to może być. Dziękuje z góry pozdrawiam. zdj: https://imgur.com/a/SLJ8y (zdj nie oddaje pełnego wyglądu, skora jest tam bardziej pomarszczona i ma odznaczające się wypukłe czerwone plamy.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do dermatologa, który dokona dokładnej oceny klinicznej zmiany. Wykwit tego rodzaju może mieć wiele przyczyn. Konieczne pogłębienie wywiadu i dokładne zbadanie.