Co oznacza taki ból podbrzusza u 27-latki?

Witam Od 2 dni miałam silny kłujący ból podbrzusza na środku aż nie mogłam się ruszyć. Stwierdziłam że to zapalenie pęcherza biorę furagine 5 dzień i jest lepiej, ale teraz zaczęło boleć mnie znowu podbrzusze ale już jak na miesiączkę i mam tkliwe piersi. A miesiączka spóznia się już 27 dzień. Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza, aby znaleźć przyczynę tych dolegliwości. Przyjmowanie leków na własną rękę jest dosyć ryzykowne i może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Tak silne i kłujące bóle podbrzusza trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem. Skoro miesiączka spóźnia się u Pani już 27 dni, to w pierwszej kolejności proszę wykonać test ciążowy, aby potwierdzić lub wykluczyć ciążę oraz udać się do ginekologa. Być może dolegliwości bólowe, o których Pani wspomina mają związek ze spóźniającym się okresem.

Poniżej umieszczamy artykuł, w którym opisanych jest sześć najczęstszych przyczyn spóźniającej się miesiączki. Zachęcamy do lektury:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.