Co oznacza taki dyskomfort okolic podbrzusza i pachwiny?

Od pewnego czasu, odczuwam dyskomfort okolic podbrzusza i pachwiny, po obu stronach. Nie boli zbyt mocno, ale w sumie jakby pobolewa od czasu do czasu. Nie wyczuwam tam żadnych guzów, "bóle" promieniują prawie do kości biodrowych. Odnoszę wrażenie jakby coś czasem było tam "rozlane" albo innym razem stwardniało. Poza tym towarzyszy temu od dłuższego czasu intensywne oddawanie gazów i nagłe parcie na pęcherz, zwłaszcza po wypiciu piwa.

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Dolegliwości opisywane przez Pana są bardzo niecharakterystyczne. Okres ich rozwoju/występowania najprawdopodobniej pozwala wykluczyć ostre schorzenia jamy brzusznej wymagające interwencji chirurgicznej.
Warto byłoby wzbogacić podane informacje o wiek, ewentualne choroby przewlekłe i stosowane leki, przebyte zabiegi operacyjne, dietę.
Należałoby wykluczyć ewentualną przepuklinę pachwinową, infekcję w obrębie dróg moczowych, nieswoiste zapalenia jelit, błędy dietetyczne/nietolerancję jakiegoś składnika pokarmowego,zespół jelita drażliwego, czy też inne czynnościowe schorzenia jelit (czynnościowe, czyli takie, w których na podstawie badań nie da się ustalić przyczyny organicznej, czyli związanej z patologią któregoś fragmentu przewodu pokarmowego).
Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, gdyż na podstawie niepełnego wywiadu nie można postawić diagnozy.
Pozdrawiam serdecznie!