Co oznacza taki guzek przy żebrach?

Witam szanowna redakcję. Od jakiegoś czasu odczuwam ból po prawej stronie zeber i lędźwi najczęściej przy lezeniu .W tym samym miejscu pod żebrami wyczułem tez niewielki nieprzesuwalny guzek,który boli tylko przy mocnym naciśnięciu. Czy ten ból moze byc spowodowany przez ten guzek czy raczej jest to jakaś wada kręgosłupa??? Do jakiego lekarza się udać? Osobiście obawiam się że to może być odpukac coś nowotworowego .Pozdrawiam i liczę na jakieś informacje .

Dzień dobry.

W opisany objaw może sugerować schorzenia układu pokarmowego np z wątrobą lub neuralgią międzyżebrową, stany zapalne.

Sugerował bym wizytę stacjonarną u swojego lekarza pierwszego kontaktu który w opisanym przypadku wykona badanie fizykalne, ustalenie dokładnie zlokalizować ból żeber po prawej stronie oraz zlecić odpowiednią diagnostykę oraz badanie z krwi.

Pozdrawiam