Co oznacza taki mój wynik badania na boreliozę?

Mój wynik badania na boreliozę to IgG-8,6 a IgM-6. Mam 27 lat jestem kobietą. Kleszcz ugryzł 2 2016 roki. Czy moje wyniki są prawidłowe?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki należy odnieść do normy laboratoryjnej, ponieważ mogą one różnić się w zależności od metody badania (z dużym prawdopodobieństwem są one jednak ujemne). Same wyniki jednaj nie świadczą jeszcze o chorobie - konieczne jest występowanie charakterystycznych objawów chorobowych. Jeśli ma pani wątpliwości najlepiej udać się do lekarza chorób zakaźnych.