Co oznacza taki opis RM kolana po urazie?

Witam dostałam opis rezonansu magnetycznego kolana zaznaczę że kolano po urazie. Opis Łakotka o zachowanej ciągłości i bez patologicznych sygnałów rozległe obszary podwyzszonego sygnału w sekwencji T2 w obrębie klycia i nadklycia bocznego kości udowej oraz w nasadzie i przynasadzie bliższej kości piszczelowej zmiany o charakterze najprawdopodobniej obrzeku pourazowego. Poza tym struktury chrzestno-kostne bez patologicznych sygnałów. ACL o podwyższonym sygnale,nieco scienczaly możliwe zmiany o charakterze przeciazeniowo-pourazowym. I co teraz?? Dalej mam problem z schodzenie po schodach z wyprostem nogi oraz z gieciemvl od czasu do czasu przy chodzeniu ucieka mi kolano.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik oraz swoje dolegliwości z ortopedą.