Co oznacza taki opis RM kręgosłupa u 31-latka?
Czy mogę prosić o konsultacje badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa L-S. Badanie MR kręgosłupa L-S wykonano w sekwencji FSE i STIR w czasie T1 i T2 zależnym, w płaszczyźnie sag. i ax. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze i przeciążeniowe na krawędziach trzonów L5 i S1. Kręgozmyk przedni L5-S1 I-go stopnia z obustronną kręgoszczeliną. Na poziomie L5/S1 uwypuklina krążka międzykręgowego lewoboczna ze stenozą otworu międzykręgowego. Cechy kompresji na korzeń nerwowy S1 po stronie lewej w obrębie otworu międzykręgowego. Zmniejszona w znacznym stopniu rezerwa okołokorzeniowa S1 po stronie lewej. Zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1 z obniżeniem wysokości. Wysokość trzonów L i pozostałych krążków międzykręgowych jest prawidłowa. Lekkie pogłębienie lordozy L. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Ten wynik należy interpretować w odniesieniu do stanu pacjenta. Najlepiej przez lekarza który zlecił badanie. Pozdrawiam.