Co oznacza taki opis RM kręgosłupa u 31-latka?

Czy mogę prosić o konsultacje badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa L-S. Badanie MR kręgosłupa L-S wykonano w sekwencji FSE i STIR w czasie T1 i T2 zależnym, w płaszczyźnie sag. i ax. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze i przeciążeniowe na krawędziach trzonów L5 i S1. Kręgozmyk przedni L5-S1 I-go stopnia z obustronną kręgoszczeliną. Na poziomie L5/S1 uwypuklina krążka międzykręgowego lewoboczna ze stenozą otworu międzykręgowego. Cechy kompresji na korzeń nerwowy S1 po stronie lewej w obrębie otworu międzykręgowego. Zmniejszona w znacznym stopniu rezerwa okołokorzeniowa S1 po stronie lewej. Zmiany dehydratacyjne krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1 z obniżeniem wysokości. Wysokość trzonów L i pozostałych krążków międzykręgowych jest prawidłowa. Lekkie pogłębienie lordozy L. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik należy interpretować w odniesieniu do stanu pacjenta. Najlepiej przez lekarza który zlecił badanie. Pozdrawiam.