Co oznacza taki opis RTG stopy u 28-latki?

Dzień dobry. Dziś odebrałam zdjęcie z opisem rtg stopy prawej.Wizytę u ortopedy mam dopiero za tydzień a chciałabym wiedzieć co znaczy taki opis " Zmiany zwyrodnieniowe z koślawym paluchem ,następowo,osteofitowo zaostrzone styczne,boczne krawędzie stawu śródstopno-paliczkowego tegoż palucha. Śladowo,osteofitowo zaostrzona przednio-przyśrodkowa krawędz k.klinowatej przyśrodkowej stępu prawego.Śladowo,bocznie,kątowo nadwichnięte podstawy paliczków bliższych palców II-IV w stawach śródstopno-paliczkowych.Niesymetryczna zwyrodnieniowo szpara linii stawowej Choparta stępu prawego.Odcinkowa sklerotyzacja przy krawędzi trzonu i nasady bliższej paliczka środkowego palca II typu melorrheostosis.Ognisko sklerotyczne,np.:typu insula compacta uwidocznione na zdjęciu bocznym w grzbietowej części prawej k.skokowej" Dziękuję

Dzień dobry,

zmiany zwyrodnieniowe opisane w wyniku badania rtg wymagają badania przedmiotowego przez lekarza ortopedy który oceni stan prawej stopy w badaniu przedmiotowym oraz z klinicznymi objawami. Na wizycie stacjonarnej otrzyma Pani dokładne zalecenia oraz odpowiedź po dokładnym badaniu przedmiotowym stopy.

Pozdrawiam