Co oznacza taki poziom HCG?

W sobotę zrobiłam w domu test, wyszły 2 krechy, dzisiaj, tj. w poniedziałek, mój poziom HCG wynosi 462, od razu pobiegłam do lekarza, który stwierdził, że powinnam się cieszyć umiarkowanie, gdyż zdarza się, że ten wynik może się powiększyć także przez zaburzenia miesiączkowe, niekoniecznie związane z ciążą.

Czy tak może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że źle Pani zrozumiała swojego lekarza. Jeśli w danym cyklu nie miała Pani podawanych żadnych leków hormonalnych np. na wywołanie owulacji, a zawierających gonadotropinę kosmówkową, to jej podwyższony poziom jednoznacznie wskazuje na zapłodnienie.
Oczywiście zdarza się nieraz, że bardzo szybko dochodzi do poronienia i po krótkim czasie poziom beta HCG zaczyna spadać, a ciąży nie udaje się zobrazować na USG, ale nie znaczy to, że jej nie było.

Pozdrawiam serdecznie!